Haberler

Dropbox Şifre Yöneticisi Fiyatsız Olarak Kullanılabilecek

Dropbox, şifre yöneticisi özelliğini Nisan ayından itibaren kullanıcılara fiyatsız olarak sunacağını duyurdu. Bulut depolama servisinin bu özelliği olağanda geçtiğimiz yıl yalnızca fiyatlı kullanıcılarına sunduğunun altını çizelim.

Dropbox hesabı olan herkese sunulacak özellik sayesinde 50 şifre depolayabilecek ve her yerde erişim için bunları üç aygıta kadar eş zamanlayabileceksiniz. Uygulama güvenlik hedefiyle sıfır bilgili şifreleme kullanıyor. Ek olarak, yeni kayıtlar için eşsiz parolalar oluşturma ve kimlik bilgilerinizi uygulamalarda ve web sitelerinde otomatik olarak doldurma özellikleri de sunuluyor. Hatta şirket, yakında şifreleri arkadaşlarınızla inançlı bir biçimde paylaşmanıza müsaade verecek yeni bir özellik de sunacaklarını müjdelemiş durumda.

Şirket bu şifre yöneticisi özelliğini duyurmak için düzgün bir vakit seçtiğini de söyleyebiliriz. Geçtiğimiz ay LastPass fiyatsız kullanım mühletini sırf bir aygıtla sınırlayacağını açıklamıştı. Bu manada, alternatif bir servis arayan kullanıcılar Dropbox’ı deneyebilir.

50 şifre kaydetmek bana yetemez diyen kullanıcılar içinse aylık 9,99 dolardan başlayan fiyatlı planlar da sunuluyor. Öte yandan bu fiyat, aylık 3 dolarlık planlar sunan 1Password ve Lastpass üzere şifre yöneticilerine nazaran değerli olsa da Dropbox depolama hizmetleri de sunuyor.

Şimdiye kadar bir şifre yöneticisi kullanmamış olsanız bile Dropbox servisine bir baht vermeyi deneyebilirsiniz. Dropbox web sitesi üzerinden bekleme listesine de şimdiden dahil olabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı