Haberler

Dropbox Otomatik Kamera Yüklemeleri Tüm Kullanıcılara Açıldı

Dropbox, çeşitli yeni özellikler sunacağını duyurdu. Bu duyuruda bilhassa akıllı telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar için otomatik yedekleme yardımcı programı dikkat çekiyor. Dropbox otomatik kamera yüklemeleri özelliği artık tüm ödeme yapmayan temel kullanıcılar tarafından fiyatsız olarak kullanılabilecek.

Şirket, yüklemeleri daha süratli ve daha muteber hale getirmek için art uç değişiklikleri yaptığının altını çiziyor. Ek olarak, iOS’ta tam olarak yedeklemek istediğiniz klasörleri belirleyebilmeniz de mümkün. Güzel haber, bu fonksiyonelliğin yakında Android’e de gelecek olması. Artık Dropbox’a bir fotoğrafı buluta yükledikten sonra silmesini söylemek için yeni bir seçenek mevcut.

Dropbox, web istemcisinde birkaç yeni arayüz ayarı da sunmayı ihmal etmiyor. Bu değişikliklerden en kıymetlisi JPEG’lerden PNG’lere, istemciden ayrılmadan belgeleri farklı biçimlere dönüştürmenize imkan tanıyan yeni bir aracın eklenmesi. Şirket, tekrar tasarlanan detaylar bölmesinin belgeleriniz hakkında değerli bilgileri görmeyi kolaylaştırdığını da söylüyor. Yeni bir yan gezinme çubuğu ile farklı klasörler ortasında geçiş yapmanın da hızlandırıldığı tabir ediliyor.

Ek olarak Dropbox, şifre yöneticisine birkaç yeni özellik de ekliyor. Bu yılın başlarından itibaren fiyatsız kullanıcılara sunulan araç, artık banka ve kredi kartı bilgilerini de depolayabiliyor. Dropbox ayrıyeten, şifre paylaşımı için de takviye eklemiş durumda. Hatta artık fiyatsız bir tarayıcı uzantısı indirebilir, bilgisayarınızda web’de gezinirken şifreleri girmeyi ve kaydetmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı