Steam

Dirt 5, Xbox Series X ile 120 FPS Oynanabilecek

Yeni nesil konsolların hayatımıza girmesine az bir vade kala, bu konsollara gelecek olan yeni nesil oyunların nasıl olacakları da nispeten merak konusu haline gelmeye başladı. Yeni nesil konsollarda oyunların performansından çok, SSD ve yükleme vadelerindeki değişikliklere vurgu yapan markalar, kullanıcıların aklında performansa dair soru işareti oluşturmaya başlamıştı.

Xbox Inside aktifliğinin akabinde geçtiğimiz günlerde Dirt 5’in yapımcı stüdyosu olan Codemaster’ın yaptığı açıklamaya nazaran, oyuncular yeni nesil Dirt 5’i dilerse 4K 60 FPS bedellerinde oynayabilecekken, tekrar kullanıcılar tercih ederse oyunu 1080p 120 FPS kıymetlerinde oynayabilecekler. Mahsusen konsolda oyunu rekabetçi halde oynayanlar için 1080p 120 FPS epey başarılı bir akıcılık verecektir.

Codemaster şirketinin geliştirdiği Franchise otomobil oyunu, Dirt serisi oyunculara neredeyse benzersiz bir ralli tecrübesi yaşatıyor. Dirt serisi, isim olarak birtakım oyunculara yabancı üzere gelse de seri bizlere 98 yılından bu yana gerçekçi ralli yarış tecrübesi yaşatıyordu. Dirt serisi aslında pek çok oyunseverin bildiği Colin McRae Rally serisinin devamı. Şirket 2007 yılında hayatını kaybeden ünlü ralli pilotu Colin McRae Rally’nin hayatını kaybetmesinin akabinde seriye Dirt ismi ile devam etti.

Konsol üreticilerin SSD vurgusunun dışında, oyunların performansına ve nasıl göründüklerine dair malumatların ortaya çıkması artık umut verici. Yeni çıkan teknolojilerin desteği ile biz oyuncuları önümüzdeki vakitlerde daha akıcı, daha süratli bir oyun deneyimi bekliyor üzere görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Yozgat merkezden ben Ahmet Bayrak. Merhaba paylaşımın inanki hayran bıraktı, saolun 07-09-2020 09:30:10

  2. Bolu merkezden ben Duru Güneş. Selamın aleyküm sayfanız ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 15-09-2020 15:35:00

  3. Mardin merkezden ben Melisa Akça. Mrb sayfa vallaha dikkatimi çekti, teşekkürler 12-10-2020 22:40:01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı