Steam

Cyperpunk 2077 Oyuncu Sayısında Önemli Düşüş

CD Projekt RED‘in yeni oyunu Cyberpunk 2077, 1 milyon anlık oyuncu sayısı ile Steam üzerinden hayli büyük bir muvaffakiyete imza atmıştı. Bugün ise son paylaşılan datalara nazaran Cyberpunk 2077’nin oyuncu sayısında önemli bir düşüşün yaşandığını gözlemlemekteyiz.

Bu kısımda paylaşılan bilgilere nazaran Cyberpunk 2077’nin birinci üç haftasına kıyasla oyuncu sayısında yaklaşık yüzde 79‘luk bir düşüşün yaşandığı tabir ediliyor. Githyp tarafınca derlenen sayılarda ise CD Projekt RED’in anlık oyuncu sayısının 1 milyondan 225 bin seviyesine kadar düştüğüne de bilhassa dikkat çekiliyor. Birebir vakitte tekrar tıpkı raporda yaşanan bu düşüşün, stüdyonun bir evvelki oyunu olan The Witcher 3’ten üç kat daha süratli gerçekleştiğinin de altı çiziliyor.

CD Projekt RED’in yeni oyunu bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda önemli yanlışlar ile gündeme gelmişti. Bilhassa eski kuşak konsollarla da meydana gelen kusurlardan sonra kelam konusu oyun birinci olarak PlayStation Store‘dan kaldırılmıştı. Daha sonrasında ise gelen şikayetler üzerine hem Sony hem de Microsoft oyunculara para iadesi yapacağını duyurmuştu.

Tüm bunlar yaşanırken Rosen Law isimli hukuk ofisi ise, CD Projekt RED’in Cyberpunk 2077’nin son durumu hakkında oyunculara ve yatırımcılara aldatıcı kelamlar kullandığını münasebet göstererek dava açtığını duyurmuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Batman merkezden ben Mehmet Kaya. merhaba arkadaşlar sayfa ciddiyim iyi, sağolun 23-02-2021 10:37:17

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı