Steam

COVID-19 salgınının yıldızlarından biri olan Clubhouse’da işler güzel gitmiyor

Bloomberg tarafından bildirilene nazaran, Clubhouse birtakım çalışanlarını işten çıkardı. Şirketin tam olarak kaç çalışanı ile yollarını ayırdığı aşikâr değil, lakin en azından kimi eski çalışanlar, Clubhouse dışındaki fırsatları takip etmek için istekli olarak ayrılmış üzere gözüküyor.

Haber iştirakleri teşebbüsünü yönetmek için şirkete katılan eski bir Ulusal Halk Radyosu editörü olan Nina Gregory dikkat çeken ayrılmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Clubhouse ayrıyeten topluluk ve milletlerarası yöneticilerini de kaybetti.

Bir Clubhouse sözcüsü, Bloomberg ile yaptığı görüşmede “Grubumuzu tertibe sokma uğraşımızın bir modülü olarak bir avuç rol ortadan kaldırıldı ve birkaç kişi yeni fırsatların peşine düşmeye karar verdi. Mühendislik, eser ve tasarım genelinde birçok rol için işe alım yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Haber kaynağının söylediğine nazaran, şirket büyüme stratejisini tekrar gözden geçirmeye çalışırken yapılan bu işten çıkarmalar Clubhouse’da daha geniş bir tekrar yapılanmanın kesimi olarak uygulanıyor. Clubhouse, kısmen uygulamayı kullanmaya başlamak için bir davete gereksiniminiz olduğu gerçeği sayesinde, COVID-19 salgınının birinci yılında büyük muvaffakiyet elde etti. Ne yazık ki, Meta, Twitter ve Spotify da dahil olmak üzere, uygulamanın temel fonksiyonlarını kendi platformlarında hayata geçiren pek çok güçlü rakibin dikkatini de süratli bir formda üzerine çekti. Clubhouse, rakiplerini yakalayıp geride bırakmak için gerçek vakitli altyazı ve yüksek kaliteli ses akışı üzere özellikler ekleyerek elinden gelen en âlâ canlı ses tecrübesini sunmaya çalışsa da, teknoloji devlerine karşı kuvvetli bir gayret ile karşı karşıya olduğu bir gerçek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı