Steam

Clubhouse Android Uygulamasının Play Store’a Girişi Görkemli Oldu

Uzun bir bekleyişin akabinde Clubhouse uygulaması, geçtiğimiz günlerde Android kullanıcılarının da hizmetine sunuldu. Ve beklendiği üzere uygulama, Google Play Store’a hayli süratli bir giriş yaptı. Global lansmanından yalnızca birkaç gün sonra Clubhouse, Google Play Store’da bir milyon indirme barajını aşmayı başardı. Haber yayına hazırlanırken bu sayı 1.2 milyona kadar ulaşmıştı.

Uygulama, birinci olarak 10 Mayıs’ta beta olarak yayınlanmıştı ve yalnızca ABD’deki Android kullanıcıları tarafından indirilebiliyordu. Herkese açılması ise yaklaşık 1 hafta evvel gerçekleşti.

  • Clubhouse Davetiyesi Nasıl Alınır?
  • Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır?
  • Clubhouse İnançlı mi?

Clubhouse birinci olarak Mart 2020’de, kullanıcıların sesli sohbet odalarında bağlantı kurduğu bir uygulama olarak yalnızca iOS için yayınlanmıştı. Elon Musk ve Mark Zuckerberg üzere değerli isimlerin de platforma katılmasının akabinde, yalnızca bir yıl içinde 10 milyondan fazla kullanıcı Clubhouse’ta sohbet etmeye başladı. Üstelik bu muvaffakiyet, yalnızca davetiye ile iştirak olduğu düşünülürse, bir kat daha değer kazanıyor.

Uygulamanın başarısı, Facebook üzere rakiplerinin de harekete geçmesine neden oldu. Facebook’un kendi Clubhouse gibisi sesli sohbet hizmetini geliştirdiği açıklandı; Facebook’a ilişkin Instagram ise Canlı Odalar özelliğini yayınladı. Geçen yılın Aralık ayında ise Twitter, Spaces isimli ses tabanlı bir sohbet odası hizmeti başlattı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı