Steam

Civilization 6 için Portekiz Paketi Yayınlandı

Sid Meier’s Civilization 6 için yeni ek paketler yayınlanmaya devam ediyor. Daha evvelden sıra tabanlı strateji oyunu için beş farklı ek paket yayınlayan geliştirici stüdyo, artık de Civilization 6 Portekiz paketi ile bir arada karşımıza çıktı.

Civilization VI – New Frontier Pass’ın altıncı ve son ek paketi olan Portekiz paketiyle birlikte oyuna Portekiz Hükümdarı João III ile Portekiz uygarlığı ekleniyor. Tıpkı vakitte bu ek paket yeni harita ve Zombies Defense oyun modunu da beraberinde getiriyor. Pekala, bu ne üzere yenilikler sunuyor? Gelin yakından bakalım.

Portekiz Uygarlığı Oyuna Eklendi

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda yayınlanan Vietnam ve Kublai Khan paketi ile birlikte oyuna Vietnam medeniyeti eklenmişti. Yayınlanan altıncı ek paketle de Portekiz uygarlığı oyuna dahil oluyor.

Eşsiz Civ Yeteneği: Portekiz uygarlığının eşsiz yeteneği “Casa Da Índia”, Milletlerarası Ticaret Yollarının randımanını değerli ölçüde artırır, lakin bu rotaları kıyıdaki yahut limanı olan kentlere sonlar. Bu yetenek ayrıyeten Tüccar ünitelerine ek menzil ve kilidi açılır açılmaz su karolarına çıkma yeteneği sağlar.

Eşsiz Ünite: Portekiz’in eşsiz ünitesi Nau, Caravel’in yerini alan bir deniz ünitesidir. Bir fiyatsız Promosyon ile başlar, Caravel’den daha az bakım gerektirir ve Portekiz’e mahsus özel nakliye limanları olan Feitorias’ı inşa etmek için iki fiyata tabidir.

Yeni Başkan: João III 

João’nun eşsiz yeteneği, tüm ünitelere daha fazla Görüş sağlayan “Porta Do Cerco” dur. Ayrıyeten Portekiz yeni bir kentle karşılaştığında Ticaret Yolu kapasitesini artırır ve tüm kent devletlerine Açık Sonlar sağlar.

Yeni Zombies Defense Oyun Modu 

Portekiz Paketi, Zombies Defence oyun modunu da beraberinde getiriyor. İsminden da anlayacağınız üzere oyunun bu modunda ise oyuncular zombilere karşı medeniyetlerini koruyacaklar.

Yeni Harita ve Dünya Olağanüstüleri

Portekiz Paketi, ayrıyeten yeni bir haritaya ve iki yeni Dünya Harikası’na da mesken sahipliği yapıyor.

Wetlands Map Script: Bataklıkların hakim olduğu ıslak bir haritada zafere giden yolda ilerleyin. Bu harita yeni stratejik zorluklar ve savunma imkanları sunuyor: Marshes Hareketi cezalandırırken dikkatli pozisyonlandırma, menzilli ünitelerin düşmanların düşük suratından yararlanmasına müsaade verebilir.

Torre de Belém World Wonder: Bu heybetli kule tarihî olarak Portekiz’deki Lizbon’a merasim kapısı olarak hizmet etti. Ek Altın ve Great Admiral Puanı verir. Bu kentten başlayan Milletlerarası Ticaret Rotaları, varış noktasındaki her Lüks Kaynak için ek Altın alır. İnşa edildiklerinde, medeniyete ilişkin olan lakin öteki kıtalarda bulunan rastgele bir kent, o sırada inşa edebilecekleri en ucuz binayı alıyor.

Etemenanki World Wonder: Bu Babil zigguratının ismi “cennetin ve dünyanın temeli tapınağı” manasına gelir. Her fırsatta ek Bilim randımanı ve onu inşa eden kentteki tüm Taşkın Yatakları ve o medeniyetteki Marsh karolarına bonus Bilim ve Üretim verir.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı