Haberler

Casio, Pac-Man Temalı Dijital Saat Üretti

Casio ile Bandai Namco ortasındaki iş birliği ile Pac-Man temalı bir dijital saat üretildi. Casio A100WEPC Pac-Man Edition, 1978 imali Casio F-100 modelinden ilham alırken tüm vakitlerin en ünlü oyununu kutluyor.

Kronometre, dijital alarm ve takvim özellikleri sunan F-100, vaktinin satın alınabilecek en gelişmiş saatlerden biriydi. Birebir vakitte reçine kasalı birinci saatti. Saat tahminen de en çok 1979 tarihli Alien sinemasındaki Ripley ve başka karakterlerin taktığı saat olmasıyla ünlendi.

A100WEPC, birebir dört düğmeli tertibe sahip. Tıpkı vakitte, saat kadranında Pac-Man ve hayalet karakterler bulunuyor ve ortadaki aydınlatıcı logosu Pac-Man yazı tipiyle işlenmiş. Kadran, Pac-Man oyun ekranını kopyalarken, üst saat bandı hayaletler tarafından kovalanan bir Pac-Man karakteri ile lazerle kazınmış. Alt bantta ise karşıtı var. Bu sonlu sayıdaki eser Pac-Man karakterlerini ve oyun skor ekranını içeren özel ambalaj ile birlikte geliyor.

Bu ortada geçen ay piyasaya çıkan temel AW100WE modeli ise suya dayanıklılık, 1/10 saniyelik kronometre, günlük alarm, saat başı sinyali, otomatik takvim ve LED ışığı sunuyordu.

Ağustos ayında Japonya’da yaklaşık 110 dolar karşılığında piyasaya sürülmesi planlanan dijital saat, Pac-Man hayranlarının ve oyunseverlerin epey dikkatini çekecek cinsten.

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı