Haberler

Capcom Hack’lendi, 350 Bin Oyuncunun Bilgisi Açığa Çıktı

Capcom, yakın vakitte bir fidye yazılımı saldırısına uğradıklarını ve sunucularında saklanan ferdî ve kurumsal bilgilerin açığa çıktığını duyurdu. Şirket, bu hack saldırısından Ragnar Locker isimli bir çetenin sorumlu olduğunu da doğrulamış durumda.

Bu şanssız gelişme sorasında isimler, imzalar ve pasaport dataları de dahil olmak üzere eski ve mevcut çalışanların ferdî bilgilerinin de etkilendiği söz ediliyor. Açığa çıkan kurumsal bilgilerden kimileri ise satış raporları, muhatap bilgileri ve geliştirme dokümanları. Ayrıyeten atağın 350 bin kadar ferdî bilgiyi de riske atmış olabileceği paylaşılıyor.

Capcom, tüm çevrimiçi süreçlerin üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcı tarafından yönetildiği için hiçbir kredi kartı bilgisinin tehlikeye atılmadığının altını çiziyor. Şirket, olayı araştırmaya devam ettiğini ve hücumdan etkilenen tüm şahıslarla irtibata geçtiğini söylüyor.

Şirket, dahili ağında irtibat problemleri tespit ettikten sonra 2 Kasım tarihinde olayı fark etmiş. Ayrıyeten şu anda mevzuyu ele almak için Japonya ve ABD’deki emniyet yetkilileriyle de çalışılıyor. Akından kaynaklanan hasarın kıymetlendirilmesi içinse üçüncü taraf bir güvenlik şirketine başvurulmuş. Ek olarak şirket, gelecekte benzeri bir olayın meydana gelmemesini için bir müracaat heyeti oluşturmayı da gündemine almış.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sakarya merkezden ben Hakan Kara. selam arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 15-01-2021 10:50:26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı