Online Oyunlar

Birinci Xbox’ta Gizlenen 20 Yıllık Sır, En Sonunda Açıklandı: Timmyyyyyyyyyyyy!

Microsoft’un birinci piyasaya sürdüğü Xbox oyun konsolu, bundan 20 yıl evvel oyun severlerle buluşmuştu. Vakit zaman oyunlarda gördüğümüz saklı kısımlar ya da birtakım sürprizler, “sürpriz yumurtalar” elbette o devirde de vardı ve hatta tahminen de daha çok merak konusuydu.  “Easter Egg” olarak da bilinen bu sürpriz yumurtalardan birinci Xbox da nasibini almış.

Microsoft takımı, birinci Xbox’ı hazırlarken içine böylesi bir sürpriz yumurta yerleştirmiş, lakin bugüne kadar bunu kimse bulamamış. 20 yılın akabinde ise bir birinci Xbox’ın kemik takımındaki bir geliştirici, bu gizemin şifresini Kotaku isimli oyun sitesi ile paylaşmış.

Habere nazaran Xbox oyun konsolu içindeki sürpriz yumurtayı bulmak için bir ses CD’sine gereksiniminiz var. Bu ses CD’sini Xbox’a taktıktan sonra “Müzik” kısmına giriyorsunuz ve bu ekranda 2 sefer kopyala seçeneğini seçiyorsunuz. Bundan sonra “Yeni Soundtrack” seçeneğini seçiyor ve bu belgenin ismini “Timmyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy” biçiminde 26 “y” harfi ile değiştirdiğinizde sürpriz yumurta açılıyor.

Bu sürecin akabinde ana ekrandaki ayarlar kısmından “Sistem Bilgisi”ni açtığınızda Xbox Arayüz Grubu‘nin isimlerinin yer aldığı bir ekran karşınıza gelecek. Evet, Xbox takımının 20 yıldır keşfedilmeyi beklenen sürpriz yumurtası bu formda. Keşfedilemeyince devayı kendileri açıklamakta bulmuşlar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı