Online Oyunlar

Battlefield 6 Hakkındaki Yeni Sızıntılar, Heyecan Verici Şeyler Söylüyor

Bir müddettir Battlefield 6 tarafından değerli bir bilgi gelmiyordu lakin sızıntı kaynağı TheLongSensation (veya başka ismiyle Tom Henderson) tarafından sunulan yeni bir haber, sıradaki Battlefield oyunundan bekleyebileceklerimiz hakkında birtakım bilgiler veriyor.

Henderson’ın kısa bir müddet evvel yayımladığı görüntüye nazaran Battlefield 6, Battlefield 3’ün çağdaş çağda devamı olacak. Ayrıyeten yeni Battlefield’in, doğrulanmış olan Xbox Series X ve PS5’in yanı sıra PS4 ve Xbox One’a da geleceği argüman ediliyor.

Dahası, Henderson’ın argümanına nazaran geliştirici Dice, yeni kuşak konsolların gücünden faydalanarak birtakım haritaları 128 oyuncuyu düşünerek tasarladı. Sızıntı kaynağının söylediğine nazaran 128 kişilik bu haritaların yanında, Battlefield’in 32v32 (64 kişilik) standart oyun modları da varlıklarını koruyacak ve oyuncu sayısı tercihi oynayanlara bırakılacak.

Ne yazık ki Henderson’un söylediğine nazaran bu 128 kişilik haritalar bir evvelki jenerasyon konsollarda bulunmayacak. Ayrıyeten PS4 ve Xbox One oyuncuları, PS5 ve Xbox Series X sürümlerine nazaran daha düşük görsel kaliteye ve daha az “yıkıma” sahip olacak.

Buna karşın Henderson, kaynaklarının söylediğine nazaran stüdyonun başka bir kısmının bu bir evvelki konsol jenerasyonu sürümü üzerinde çalıştığını ve oyuncuların “endişelenmemelerini” söylüyor.

Ayrıyeten EA Dice’ın bir Battlefield Battle Royale üzerinde de çalıştığı ve stüdyonun, Activision’ın Call of Duty Warzone’u üzere bir oyun sürümü hazırlamak istediği de söyleniyor. Lakin bu oyunun geliştirilmesinin hangi basamakta olduğu henüz bilinmiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Uşak merkezden ben Ziyafet Didar. Mrb paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 22-02-2021 02:42:52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı