Online Oyunlar

Azumarill Baloncukları ile Pokémon Unıte’ta

Azumarill’in temel saldırısı her üç taarruzda bir yükseltmiş taarruza dönüşüyor böylelikle önünde bulunan koni formundaki tesir alanında konumlanan rakip Pokémon’lara daha fazla hasar veriyor. Azumarill Devasa Güç yeteneğinden güç alarak tek bir rakip Pokémon’a isabet eden temel akın, hareket yahut Unite Hareketinin boşa gitme ihtimali olmadan her vakit kritik darbe olmasını sağlıyor. Lakin Azumarill birebir anda birden fazla rakip Pokémon’la karşı karşıya kaldığında temel akın, hareket yahut Unite Hareketi isabet ettirirse, bu taarruz hiçbir vakit kritik olmuyor.

MARİLL VE AZUMARİLL’IN HAREKETLERİ

Su Faresi Pokémon Marill 1. ve 3. düzeylerde öğrenebildiği Toslama hareketini kullanıldığında ileri atılıyor ve yoluna çıkan tüm Pokémon’lara hasar vererek onları kısa bir müddetliğine hareketsiz bırakıyor. Bir öteki öğrenebildiği özellik olan Baloncuk hareketiyle Marill, atakta bulunurken koni biçimindeki tesir alanında bulunan rakip Pokémon’lara baloncuklar atarak hasar veriyor ve böylelikle kısa bir müddetliğine onların hareket suratlarını düşürmüş oluyor. Ayrıyeten bu Marill’ın hareketi gerçekleştirdiği sırada sabit kalmasına gerek olmuyor ve avantaj elde ediyor.

Girdap hareketi Azumarill’ın etrafında dönüp duran dört küçük girdap yaratmasını sağlıyor. Bu girdaplardan biri rakip bir Pokémon’a çarptığında ona hasar veriyor ve Azumarill’ın SP’sini bir ölçü dolduruyor.

Şayet girdap rakip gruptaki bir Pokémon’a çarparsa Azumarill’ın SP’si daha da fazla doluyor⁠⁠. Girdap hareketi geliştirilerek dolum mühleti azaltabilir ve Azumarill’ın SP’sini daha fazla doldurması sağlayabilirsiniz.

Buna ek olarak Baloncuk hareketini geliştirilerek Su Kuyruğuna dönüştürebilirsiniz. Bu hareketi kullandığınızda Azumarill’ın sıradaki üç temel saldırısının suratını ve tesir alanını arttırmış oluyorsunuz. Bu akınlardan biri uzak aradaki bir Pokémon’a isabet ederse verdiği hasar artar, Azumarill’ın SP’sini doldurur ve isabet ettiği Pokémon’ların savunma niteliği ile kalkan tesirlerini yok sayabilir. Su Kuyruğu geliştirildiğinde, Azumarill’ın sıradaki üç temel saldırısı rakip Pokémon’lara isabet ettiğinde Azumarill’ın tüm hareketlerinin dolum müddetleri sıfırlanıyor.

7. düzeye gelindiğinde ise Azumarill’ın Toslama hareketi Sert Oyun yahut Su Vuruşu hareketlerinden birine dönüşüp gelişiyor.

Sert Oyun Azumarill’ın hareket suratını kısa bir müddet için artırarak Azumarill’ın sıradaki temel saldırısını, menzili içindeki bir Pokémon’u amaç alarak ona atılmasını ve peş peşe darbeler vurmasını sağlayan bir akına dönüştürüyor. Bu seri darbeler hedeflenen Pokémon’a hasar veriyor ve onun kısa bir müddetliğine akın gerçekleştirmesini engellemiş oluyor. Sert Oyun hareketi geliştirilerek dolum mühletini azaltabilir ve kullanıldığında Azumarill’ın hareket suratını daha da arttırması sağlayabilirsiniz.

Toslama hareketi geliştirilerek Sert Oyun yerine Su Vuruşuna da dönüştürülebilir. Su Vuruşu hareketi kullanıldığında Azumarill ileri gerçek su fışkırtır ve bu hareket rakip bir Pokémon’a isabet ettiğinde o Pokémon’un hareket suratının düşmesini sağlar. Fışkırtılan su yakında bir Pokémon daha varsa otomatik olarak ona da tesir ediyor ve bu taarruz isabet eden birinci Pokémon dahil toplamda üç Pokémon’a hasar verebiliyor. Su Vuruşunu geliştirerek akının sekebileceği azamî amaç sayısını iki katına çıkarabilir ve isabet ettiği tüm Pokémon’lara hasar verebilirsiniz.

AZUMARİLL’IN UNİTE HAREKETİ GÖBEK DARBESİ

Azumarill’ın korkusuz Unite Hareketi olan Göbek Darbesi ile rakiplerinizi artık cesurca ezebileceksiniz. Azumarill rakip bir Pokémon’a Göbek Darbesi gerçekleştirdiğinde kendi göbeğine üç sefer vurarak bir kalkan oluşmasını sağlar. Azumarill bu göbek vuruşunu her yapışında SP kaybetse de bunun karşılığında saldırısı güçlenerek rakiplerinin karşısına çıkıyor. Bu vuruşun akabinde Azumarill rakip Pokémon’a gerçekleştirdiği akınla vurduğu tüm rakip Pokémon’lara hasar vererek onların etrafa fırlatmasına sebep oluyor.

Azumarill rakipleriyle sert oynamaktan kaçınmaz. Bu sayede güçlü rakiplerinizi bile yenebileceğiniz maçlara geç kalmamak için çabucak Unite Maç Komitesi’ne gidip Azumarill’ın Unite lisansını alabilirsiniz.

27 NİSAN YUMURTA AKTİFLİĞİ

Tüm bunların yanı sıra oyun içerisinde 27 Nisan 2022 tarihine kadar sürecek olan Yumurta Aktifliği bulunuyor. Oyuna giriş yaparak yahut oyun içindeki günlük misyonları tamamlayarak yumurta toplayabilirsiniz. Topladığınız yumurtalar karşılığında 30 Nisan 2022 tarhine kadar Holowear, Aeos jetonları ve daha fazlası üzere ödüllerle değiştirebilirsiniz.

Su Faresi Marill, 5. düzeye ulaştığında evrim geçirerek Azumarill’a dönüşüyor ve evvelki düzeylerde öğrenmiş olduğu Baloncuk hareketi Girdap yahut Su Kuyruğu hareketi olarak gelişim gösteriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı