Android

Asus ZenFone 8 Küçük Özellikleri Ortaya Çıktı

Asus ZenFone 8 Küçük, bir rapora nazaran 5.92 inç 120 Hz yenileme suratına sahip ekran ve Qualcomm Snapdragon 888 SoC ile piyasaya sürülebilir. XDA Geliştiricileri, Asus ROG Phone 5’in çekirdek kaynak kodunda ve aygıt yazılımında “SAKE”, “PICASSO” ve “VODKA” kod isimlerine sahip üç akıllı telefona ilişkin referanslar bulduklarını ve bu referansların birden fazla ZenFone 8 akıllı telefon modelini işaret ettiğini söylüyor.

XDA Geliştiricilerinin raporuna nazaran, üstte bahsedilen kod isimlerinin yanı sıra Asus ROG Phone 5’in çekirdek kaynak kodları, “SAKE_PLUS” ve “VODKA_PLUS” kod isimlerine da referanslar içeriyor. Lakin bu telefonlardan hangisinin Asus ZenFone 8 serisine ilişkin olduğu konusunda bir netlik bulunmuyor. Kod ismi “SAKE” olan telefon, Asus yazılımında “küçük telefon” olarak anıldığı için bu kodun Küçük varyantına ilişkin olduğu söyleniyor. Raporda ayrıyeten, Asus ZenFone 8 ve Asus ZenFone 8 Flip’e yapılan açık referansların, Asus PixelMaster Camera uygulamasının en son sürümünde de tespit edildiğinden bahsediliyor fakat burada ZenFone 8 Küçük ile ilgili rastgele bir bilgi bulunmuyor.

Teknik özellikler kelam konusu olduğunda, rapora nazaran sav edilen ZenFone 8 Mini’nin 120 Hz yenileme suratına sahip 5.92 inç Full HD+ OLED ekrana sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca  kodda iki kamera sensörünün de referansına yer verilmiş. Bunlardan biri 64 MP Sony IMX686 ve başkası Sony IMX663. Kod ismi “PICASSO” olan akıllı telefonun ise 6.67 inç Full HD+ Samsung OLED panele sahip olduğu belirtiliyor.

Son olarak, bu raporların hakikat olup olmadığının önümüzdeki günlerde yapılacak resmi açıklamalar ile belirli olacağını belirtelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı