Haberler

ASUS, Özel Tasarım AMD Radeon RX 6700 XT Ekran Kartlarını Duyurdu

AMD Radeon™ RX 6900 XT ve Radeon RX 6800 serisi ekran kartları piyasaya çıktıklarından beri oyun tutkunlarının aklını başından alıyor. ASUS bu ekran kartları için inanılmaz performans, düşük gürültü ve yüksek sürat aşırtma performansı sunan özel dizaynlar geliştirdi. ASUS artık özel tasarım Radeon™ RX 6700 XT ekran kartı modelleriyle misal özellikleri orta düzey oyunculara da sunuyor. ROG Strix’in performans ve soğutma özellikleri, TUF Gaming’in güçlü ve muteber gücü ve Dual modellerinin soğutma konusunda sunduğu ahenk ve esneklik. Bunlar ortasından öbür sistem bileşenlerine uygun bir ASUS Radeon™ RX 6700 XT ekran kartı çarçabuk bulunabiliyor.

“ROG Strix Radeon RX 6700 XT etkileyici tarzı ve performansıyla büyülüyor”

ROG Strix Radeon™ RX 6700 XT ekran kartı, hava soğutmalı ekran kartları için geliştirilen son teknolojileri savlı bir tarzla sunuyor. Karttaki üç yuva yer kaplayan devasa soğutma bloğu, daha yüksek ısı dağıtımı potansiyeli için ortasından yedi adet ısı borusu geçen sık kanatlara sahip. Soğutma bloğu ve GPU, MaxContact süreciyle tamamlanan bir taban plakasıyla birleşiyor. Bu da yüzey alanını artırarak ısının GPU’dan daha verimli bir biçimde aktarılmasını sağlıyor.

Eksen teknolojisi dizaynıyla üretilen üç adet fan, fazla gürültü çıkarmadan değerli ölçüde havayı soğutma bloğuna üflüyor. Böylelikle hem GPU soğutuluyor hem de kartın sessiz kalması sağlanıyor. Soğutma dizaynında her bir fanın farklı bir rolü bulunuyor. Bariyer halkaları ve kanat sayıları, soğutma bloğunun her noktasına en uygun seviyede hava iletmek için belirlendi. Özel kısa PCB sıcak havanın direkt kasanın hava akış yoluna iletilmesi için art plakadaki kesikle fazladan alan sağlıyor. Bu formda tüm sistemin sıcaklığı da daha düzgün düzeylere geliyor. ASUS’a mahsus FanConnect II başlıkları sayesinde oyuncular, kasa fanlarının suratını GPU sıcaklığına nazaran ayarlayabiliyor, muhtaçlık anında soğuk hava akışını artırabiliyor. Sistem boştayken yahut hafif yük altındayken olabildiğince az gürültü çıkmasını sağlayan bir sıfır dB modu da bulunuyor.

ROG Strix Radeon™ RX 6700 XT ekran kartında göz alıcı tarz standart olarak geliyor. Metalik çizgilerle zenginleştirilen siyah ve gri yoğunluklu renk paleti, ROG dünyasına bağlılığını gösterirken kapsamlı kasa aydınlatma sistemlerine de eksiksiz bir halde entegre oluyor. ROG Strix ekran kartının sol kenarında tam uzunluk adreslenebilir RGB LED şerit Aura Sync uyumluluğu sayesinde başka etraf üniteleriyle birlikte etkileyici bir ışık gösterisinin kesimi olabiliyor. Son bir dokunuş olan tam uzunluk metal art plaka sağlamlaştırıcı çerçeveyle birlikte sadece mükemmel görünmekle kalmıyor birebir vakitte kartı sisteme takarken PCB’nin bükülmesini engelliyor.

Sessiz ve performanslı: TUF Gaming Radeon RX 6700 XT

TUF Gaming Radeon™ RX 6700 XT ekran kartı yeni endüstriyel dizaynıyla sessizlik ve kâfi performans sunuyor. Üç yuva yer kaplayan soğutma bloğu, fırçalanmış alüminyumdan üretilen tek renkli ön muhafaza ile tam uzunluk art plaka ortasında yer alıyor. Bu kısımlar, muhakkak bir hedefe yönelik performans talebinizin anlaşılmasını sağlayan sade TUF Gaming grafikleriyle süslü. Aura RGB art aydınlatmalı TUF Gaming logosu oyuncuların sistemlerine son bir renkli dokunuş yapmasını sağlıyor. İsteyen kullanıcılar büsbütün sade bir sistem için logonun aydınlatmasını kapatabiliyor.

TUF Gaming Radeon™ RX 6700 XT sade bir tarza sahip olsa da saat suratları, çalışma suratları ve düşük gürültü düzeyiyle büyülüyor. Eksen teknolojisi dizaynıyla üretilen ve farklı taraflara dönen üç adet fan, havayı 2,9 yuva büyüklüğündeki soğutma bloğundan geçirirken gürültü düzeyini artırmadan daha yeterli performans için dönüş suratını da ayarlayabiliyor. Orta fan ve yan fanlar ortasındaki kanat sayısı farkı, soğutma bloğunun her kısmına en uygun hava akımını ileterek bileşenlerin istenen sıcaklık düzeyinde kalmasını sağlıyor. Özel kısa PCB’nin önünde geniş bir açıklığa sahip olan art plaka, kasanın doğal hava akış istikametine daha fazla sıcak hava ileterek soğutma performansını artırıyor. Boştayken sıfır dB moduna geçen TUF Gaming Radeon RX 6700 XT, gözler kadar kulaklara da hitap ediyor.

Bu kart uzun oyun maratonlarında her türlü yüke dayanabilecek biçimde tasarlandı. Tüm seride yararlanılan Auto-Extreme üretim teknolojisi sayesinde, bileşenler insan müdahalesi olmadan yerlerine hassas bir biçimde lehimleniyor. Bu da üretim kalitesini ve güvenilirliği artırıyor. 144 saatlik testler ve son derece sağlam kapasitörler de uzun bir kullanım ömrü vadediyor. Güçlendirici çerçeve ise kartı sisteme takılıyken PCB’nin eğilmesini önlüyor.

ASUS Dual Radeon RX 6700 XT: Sade bir pakette büyük performans

En yeni AMD RDNA™ 2 mimarisi tecrübesini en saf haliyle sunan ASUS Dual Radeon ™ RX 6700 XT, performans ve sadeliği eşsiz bir formda birleştiriyor. Amiral gemisi ekran kartlarındaki gelişmiş soğutma teknolojilerinden yararlanan Dual, tarzdan çok gereç kalitesine ehemmiyet vererek istikrarlı bir sistem için harika bir tercih sunuyor.

Dual Radeon™ RX 6700 XT’nin soğutma gücü, sağlam Eksen teknolojisi dizaynıyla geliştirilen bir çift fanla başlıyor. Bu fanlar hava akışını 2,7 yuva büyüklüğündeki soğutma bloğuna odaklıyor. Siyah beyaz renkli sade tasarım ve şık LED şeritler göz alıcı bir tarz oluşturuyor. Kart boştayken fanlar durarak sistemin hafif yüklerdeki gürültü seviyesini azaltıyor.

Tam uzunluk alüminyum art plakadaki sade kabartma grafikler ve cilalı paslanmaz çelikten montaj yuvasıyla bu kart her açıdan şık görünüyor. Auto-Extreme üretim süreci ve 144 saatlik onay döngüsü imgelerin sağlam bir biçimde devamlı akmasını sağlıyor.

ASUS AMD Radeon RX 6700 XT Özellikleri

ROG STRIX Radeon ™ RX 6700 XT OC Edition

ASUS DUAL Radeon ™ RX 6700 XT

ASUS TUF Gaming Radeon ™ RX 6700 XT OC Edition

 • AMD Radeon RX 6700 XT
 • Bellek suratı: 16 Gbps
 • PCIe arayüzü: 4.0
 • 1 x Yerleşik HDMI 2.1b
 • 3 x Yerleşik DisplayPort 1.4a
 • AMD Radeon RX 6700 XT
 • Bellek suratı: 16 Gbps
 • PCIe arayüzü: 4.0
 • 1 x Yerleşik HDMI 2.1b
 • 3 x Yerleşik DisplayPort 1.4a
 • AMD Radeon RX 6700 XT
 • Bellek suratı: 16 Gbps
 • PCIe arayüzü: 4.0
 • 1 x Yerleşik HDMI 2.1b
 •  3 x Yerleşik DisplayPort 1.4a
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı