Site icon Oyuncu Haber

ASUS, Notebook Pazar Hissesi Birinci Çeyrek Devrinde Sıralamasını Korudu

2021 yılını hedeflediği yüzde 40 bandındaki büyüme ile kapatan ve tüketici bilgisayarı pazarında birinci iki markadan biri olan ASUS, yıla dorukta başladı. Araştırma şirketi GFK Türkiye’nin sonuçlarına nazaran Notebook pazarında, geride bıraktığımız üç ayın başkanı yüzde 25’in üzerinde pazar hissesi ile ASUS oldu. 2022 yılına tüketici notebook pazarında önder marka olarak başlayan ASUS, Ocak ayını yüzde 26,8, Şubat ayını yüzde 25,7, Mart ayını ise yüzde 25,1 pazar hissesi ile birinci olarak tamamladı.

Yaratıcı içerik üreticileri için Zenbook, Vivobook ve ProArt Studiobook serilerini geliştiren ASUS, araştırma şirketleri GFK ve NPD tarafından açıklanan datalara nazaran dünya çapında 2022 yılının 1 numaralı yaratıcı bilgisayar üreticisi seçildi.

Taşınabilir aygıtlarda OLED ekran teknolojisini kullanan markalardan olan ASUS, en geniş OLED dizüstü bilgisayar model serisine sahip marka olarak ön plana çıkıyor. ASUS OLED bugün hem dünya pazarında hem de Türkiye pazarında rakiplerine açık orta fark atmaya devam ediyor.

ASUS Türkiye Sistem İş Ünitesi Ülke Müdürü Özge Kılıç Güler, açıklanan sonuçlarla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “2022 yılına toplam tüketici notebook kategorisinde birinci marka olarak başladık. Şubat ve Mart aylarında da istikrarlı büyümemizi sürdürdük. Dijitalleşmenin hızlanması, yükselişe geçen uzaktan çalışma ve oyun kültürüne her muhtaçlığa uygun geniş yelpazemizle süratle karşılık verebiliyor olmamız sürdürülebilir büyümemizi destekliyor. ASUS OLED ise dizüstü bilgisayarlar için geçtiğimiz yıl prestijiyle tüketicilere büyük bir görsel şölen sunarken heyecan da yarattı. Geniş bir OLED notebook seçeneği sunan ASUS, hem küresel pazarda hem de Türkiye pazarında tüketicilerinden çok olumlu geri dönüşler alarak bu eser segmentinin önderi pozisyonuna ulaştı. Yılın devamında da inovasyonun sonlarını zorlayan eser portföyümüzü daha da genişleterek tüketicileri heyecanlandırmaya devam edeceğiz.”

Exit mobile version