Steam

Apple’ın uygulama mağazası App Store üzerinden yaptığınız aboneliklerin yenilenmesinde makus sürprizlere hazır olun

Apple’ın duyurduğu yeni üyelik siyaseti güncellemesi, aboneliklerin otomatik yenilenmesini meselesiz hale getirmeyi amaçlıyor. Lakin tıpkı vakitte sürpriz fiyatlara de yol açabilir.

Teknoloji devi, eski siyasete nazaran son vakitlerde fiyatını yükselten bir abonelik için fiyat alınmadan evvel kullanıcılardan bunu onaylamalarını istiyordu. Lakin gelecekte, geliştiricilerin bir dizi şartı yerine getirdikleri sürece otomatik olarak daha yüksek fiyatlar talep etmelerine müsaade verecek. Apple, kullanıcıları fiyat artışını e-posta ve anlık bildirim yoluyla evvelden bilgilendirecek, lakin ücretlendirilmeden evvel abonelikten çıkmak büsbütün kullanıcının dikkatine bırakılmış durumda.

Yapılan duyuruda, geliştiricilerin fiyatlarını yılda bir kezden fazla arttırmadıkları sürece özelliği kullanabileceklerini söyleniyor. Ayrıyeten bu artışların, mevcut abonelik fiyatının yüzde 50’sini ve 5 doları yahut mevcut yıllık abonelik fiyatının yüzde 50’sini ve 50 doları geçmemesi gerekiyor.

Apple, kullanıcıların hizmetlerini kesintiye uğratan daha yüksek abonelik fiyatlarını seçmelerini isteyen istemleri kaçırma eğiliminde olduklarını söylüyor. Bu yüzden kullanıcıların fiyat artışlarıyla ilgili bildirimleri de kaçırmaları mümkün olacaktır. Bundan sonra üyeliklerinizin fiyatlarındaki değişiklikler için e-posta adresinizi biraz daha dikkatli denetim etmenizde yarar olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı