Haberler

Apple, Yeni Bir Apple Watch Modeli Üzerinde Çalışıyor

Apple’ın, birincisinin bu yıl Apple Watch Series 7 olarak piyasaya sürülmesi beklenen yeni bir Apple Watch modeli üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bloomberg’de yer alan habere nazaran, yeni giyilebilir aygıt daha süratli bir işlemci, gelişmiş kablosuz temas ve güncellenmiş bir ekrana sahip olacak. Ayrıyeten şirketin, ekranı ön kapağa yaklaştırmak için yeni bir laminasyon tekniği kullanan, daha ince ekran çerçeveli modelleri test ettiği de bildiriliyor. Bununla birlikte Series 7, evvelki serilere nazaran biraz daha kalın olabilir. Lakin bu fark, gözle görülür derecede olmayacak.

Apple’ın yeni giyilebilir aygıtına yapılan güncellemelerin, bir beden ısısı sensörünü de içermesi bekleniyordu. Geçmişte ortaya çıkan söylentiler, yeni modellerde bu sensörü de görebileceğimiz tarafındaydı. Lakin kaynaklar, bu özelliğin 2022 güncellemesinde piyasaya sürülmesinin daha mümkün olduğunu söylüyor. Bu nedenle, bahsi geçen özelliği görebilmek için bir sene daha beklememiz gerekmekte. Yeniden de yeni modelin, kan şekeri ölçümü yapabilmek için yeni bir sensörle gelme ihtimali de bulunuyor.

Tüm bunların haricinde Apple’ın, 2022 yılında giriş düzeyi Apple Watch SE’nin halefini piyasaya süreceği ve ekstrem atletleri amaç alan yeni bir model tanıtacağı da bildiriliyor. Şirketin piyasaya sürülmesi beklenen yeni akıllı saatinin ismi olarak ise “Macera” yahut “Kaşif” düşünülüyor. Yeni model, açık hava meraklıları için tasarlanmış bir model olması bakımından dikkat cazip. Bu tarafıyla Apple, Casio ve Garmin üzere şirketlerin emsal modelleriyle rekabet etmeyi hedefliyor.

Son olarak, Apple Watch Series 7’nin resmi çıkış tarihinin şimdi belirli olmadığını belirtelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı