Online Oyunlar

AOC AGON 700 serisi AGK700 Klavye ve AGM700 Fare Tanıtıldı!

Oyuncular, rekabet dolu savaş alanında kazanmak için, yalnızca hünerlerin değil, birebir vakit hakikat ekipmanın da muvaffakiyetin anahtarı olduğunu bilirler. Yüksek yenileme suratlarına ve düşük reaksiyon müddetlerine sahip AOC oyun monitörleri, süratli görsel geri bildirim sundukları için oyuncular süratle reaksiyon verebilirler. Artık ise eksiksiz birleşim, yeni klavye ve fareler ile sağlanacak: Oyuncular, bunlar sayesinde girdilerinde sınırlanmazlar ve tepkileri de oyun dünyasına mümkün olduğunca hakikat ve süratli bir halde taşınır.

AOC Memleketler arası Avrupa’da Pazarlama & İş Idaresi Yöneticisi Stefan Sommer, şunları söyledi: “AOC oyun alanına girdiğinden beri, piyasadaki en düzgün eserleri yaratmak için uğraştık. Oyun monitörlerinde bir numara olduğumuz için, kendimizi muvaffakiyet hikayemizi daha da ilerletmeye adadık. Böylece, AOC’nin öbür eserleri ile kusursuz bir ahenge sahip, büyük ölçüde kişiselleştirilebilir ve uzman oyun ekipmanlarını piyasaya çıkarttığımız için heyecanlıyız.”

Üst seviye klavye

AOC’nin oyun için kullanılan etraf üniteleri, bütçesi ya da muhtaçlıkları ne olursa olsun bütün oyuncuların ihtiyaçlarına cevap veriyor. Giriş düzeyindeki GK200 klavye, 25 tuşluk rollover’a sahip, bir öbür deyişle 25 tuşa birden tıpkı anda basılabilir ve rastgele bir ghosting oluşmadan 25 tuşun her birine basıldığı algılanır. Gökkuşağı efektli RGB aydınlatma ve metalik kapak oyun oynama tecrübesini tamamlar, tıpkı vakitte çıkarılabilir bir klavye bilek takviyesi, rahatlık sunarak oyun tecrübenize fazladan biraz daha keyif katar. Ek olarak, GK200 “mekanik klavye” hissi veren membran switchleri ile donatıldı. Üstelik klavye sıvı dökülmesine karşı da güçlü olduğu için, oyuncular, çatışmanın heyecanıyla kazara en sevdikleri içeceği dökecek olurlarsa tekrar de kendilerini inançta hissedebilecekler.

Orta düzey GK500 ise Outemu Mavi/Kırmızı mekanik switchler, n-tuş rollover (tuşlara eş vakitli basmada bir hudut yok) ile donatıldı ve %100 anti-ghosting’e sahip. Esere dahil AOC G-Tools yazılımı sayesinde 104 tuş da programlanabilir. GK500 oyuncuların süratli erişim için özelleşmiş tuşları kullanmalarını sağlayan 5 makro tuşa sahip ve uzun oyun seansları boyunca daha fazla konfor için manyetik, çıkartılabilir bir bilek dayanağı de bulunuyor. Alüminyum üst kaplama ve switchler bu eserin oyun muharebelerinde sağlam bir yol arkadaşı olmasını sağlıyor. Klavye ayrıyeten 16.8 milyon rengi ve geniş yelpazedeki aydınlatma efektlerini destekleyen RGB aydınlatma ile donatıldı. Üstelik bunların hepsi G-Tools yazılımı ile özelleştirilebilir.

Birinci sınıf AGON klavye AGK700, daha uygun bir işitsel ve dokunsal geri bildirim için 115 adet yüksek kalitede Cherry MX Mavi/Kırmızı switch’e sahip, ayrıyeten n-tuş rollover ve %100 anti-ghosting özellikleri de var. Ayrıyeten hem bir USB pass through (1x USB 2.0) ve kulaklık temasları, hem de oyuncuların AOC’nin AGON monitör eser kümesinden bilip sevdikleri agresif kırmızı renkli, şık, yuvarlak bir ses düğmesi bulunuyor. AGK700’ün alüminyum gövdesi, yüksek güç gerektiren yarışlar için son derece güçlü. Bütün tuşlar programlanabilir ve özelleşmiş tuş kadrosu yerleşimi ise klavyenin kendisine kaydedilebilir. Bir diğer deyişle, bir sefer ayar yapıldıktan sonra, profiller G-Tools yazılımına ihtiyaç duymaksızın seçilebilir.

AGK700, kullanıcıların kendilerini daha da ayrıcalıklı hissetmesi için deri yüzeyli, manyetik, çıkartılabilir bir klavye bilek dayanağı ile de sunuluyor. Atanmış makro tuşlar, klavyenin oyun modlarını (RTS, FPS, Yarış) ve (destekleyen) monitörlerdeki RGB aydınlatmasını denetim edebilmesini sağlayarak tüm AGON ekosistemini bir ortaya getiriyor. Işık senkronizasyonu, monitörden fareye ve klavyeye kadar tüm heyetimin ahenk içerisinde renkle ışıldamasını sağlıyor.

Hem AGK700 hem de GK500, ayrıca ekstra bir W, A, S, D tuş setiyle geliyor, altın kaplamalı bir konektöre sahip (USB 2.0 Tip A), ve de örgülü bir USB kablosu ile sunuluyor.

Yüksek doğruluklu oyun fareleri

AOC’nin yeni etraf ünitesi eser kümesi da üç çeşit oyun faresine sahip, üstelik hepsinde yüksek kaliteli Pixart optik sensörler var. Üç fare de 1000 Hz örnekleme suratını ve 1 ms fare ve bilgisayar ortasındaki bilgi alışverişi suratını destekliyor.

AOC GM200

AOC GM500 ise iki elini de kullananlar için (bir öbür deyişle, hem sol hem de sağ elini kullananlar için uygun) ve yanlışsız ve süratli hareketleri izleyebilmek için 5000 Gerçek DPI çözünürlüğü, saniyede 100 inç takip suratını ve 20g ivmelenmeyi destekleyen bir Pixart 3325 sensörüne sahip. Daha fazla dayanıklılık için, 50 milyon tuş vuruşu ömürlü, yüksek kaliteli Omron switchleri sol ve sağ tuşlarına dahil edildi. GM500’ün sekiz düğmesinin, sekizi de AOC G-Tools sayesinde programlanabilir. Bu yazılım ile, dahili RGB LED de büsbütün özelleştirilebilir (16.8 milyon renk, 3 ışık suratı seçeneği, 4 ışık efekti) ve ek olarak da, AOC’nin öbür oyun aygıtları ile de eş zamanlanabilir.

AOC’nin birinci sınıf AGM700‘ü de sağ elini kullananlar için hazırlanmış, daha fazla şahsileştirmeye müsaade veren özellikler ile donatılmış bir fare. Pixart 3389 sensörü ise, rekabetçi oyuncuların atak hareketlerine ayak uydurabilmek için 16000 Gerçek DPI (inç başına nokta) çözünürlüğe, saniyede 400 inç takip suratına ve 50g hızlanmaya sahip. Sol ve sağ düğmelerde 50 milyon defa harekete geçirme ömrüne sahip Omron switchleri var. Anında DPI switch sayesinde, kullanıcılar DPI’lar ortasında kolaylıkla geçiş yapabilirler. Ayrıyeten, başka bir DPI nişancı düğmesi sayesinde, tek bir düğme ile daha düşük bir DPI seçilebilir ve rakipler daha kolay bir formda takip edilebilir. Bu, özellikle FPS (Birinci Şahıs Nişancı) oyunlarında uzun menzilde nişan alırken yararlı olur. Farenin yükü, optimal ergonomiyi elde edebilmek için esere dahil beş tartı ile (birim başına 5 g) ince ayardan geçirilebilir. Şıklığı artırmak için, AGM700’ün özelleştirilebilir RGB LED’i, AOC’nin öbür etraf üniteleri ile eş zamanlanabilen 16.8 milyon renk sunar. AGM700’ün sekiz düğmesinin hepsi de, AOC G-Tools yazılımı yoluyla özelleştirilebilir ve özelleştirilmiş 3 profil, fare üzerine kaydedilerek yazılımı kullanmaksızın öteki ferdî bilgisayarlarda da kullanılabilir.

Hem AGM700 hem de GM500, 1.8 m örgülü bir USB kablosu ve altın kaplama bir konektör ile sunuluyor. 

AOC’nin yeni oyun etraf üniteleri ile, AOC daha tam ve daha uyumlu oyun kurulumları yaratmak için portföyünü daha da kusursuz bir hale getirirken bir yandan da oyun tecrübesini değişik bir seviyeye taşıyor.

Fiyatlar ve piyasaya çıkış tarihleri

Ekim 2020

AGM700 Fare: 59 USD
AGK700 Klavye: 189 USD

GM500 Fare: 39 USD
GK500 Klavye: 89 USD

GM200 Fare: 29 USD
GK200 Klavye: 49 USD

AOC’nin tüm oyun etraf üniteleri 2 yıllık garanti ile sunuluyor.

GK500 ve AGK700 mekanik klavyelerin mavi ya da kırmızı switch seçeneklerinin piyasada bulunup bulunmaması ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Malatya merkezden ben Mehmet Kaya. Selam herkese paylaşımınız inanılmaz çok iyi, face de paylaştım 15-09-2020 11:41:07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı