Android

Akıllı Telefonlar İçin Rocket League Sideswipe Duyuruldu

Psynonix, sürüş ve futbol dinamiklerini bir ortaya getiren Rocket League oyununun taşınabilir bir sürümünü duyurdu. Rocket League Sideswipe ismi verilen oyun tıpkı formülü devam ettirirken, akıllı telefonlara odaklı bir tecrübe sunacak.

Öncelikle Sideswipe, 2 boyutlu bir bakış açısı sunacak ve oyuncuların otomobilleri ile top yandan görünecek. 2 boyutlu görünümle olağan ki daha hudutlu bir hareket alanı olacak ve oyun da zati daha az oyuncuya müsaade verecek. Bu manada 1’e 1 ve 2’ye 2 maçların destekleneceğini ve maçların da yalnızca 2 dakika süreceği paylaşılıyor. Ayrıyeten denetimlerin de daha kolay olacağının altı çizilmiş.

Oyunda hem Soccar modu hem de Hoops modu yer alacak fakat maçlara evvelkine biraz meydan okuma eklemek için artık goller yerden yükseltilecek. Bu nedenle gol atmak yalnızca topu ileri itmek kadar kolay değil. Oyun orijinalinin çokça olan özelleştirme bileşenlerini de koruyor. Yeniden farklı gövdeler, tekerlekler, güçlendirme yolları ortasından seçim yapabileceksiniz.

Oyun şu an Android için Avustralya ve Yeni Zelanda’da sonlu bir alfa testi sürecinde. Oyunun hem iOS hem de Android platformları için bu yılın ilerleyen vakitlerinde lanse edilmesi planlanıyor. Bu ortada farklı bölgelerde de beta süreçlerinin gerçekleştirilmesi de olası.

Rocket League geçtiğimiz yıl hem PC hem de konsol oyuncuları için fiyatsız olmuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı