Ücretsiz Oyunlar

Akbank kesintiyle ilgili açıklama yaptı, aldığı tedbirleri duyurdu

Akbank Direkt’e neden girilmiyor? Akbank taşınabilir neden kusur veriyor? sorularının karşılığı Akbank’tan geldi.  Akbank, dün başlayan ve bankanın ana bilgisayarındaki teknik meseleden kaynaklanan kesintilerin sürdüğünü duyurdu. Arızaya ilişkin  açıklamada,  yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için tedbirler alındığı kaydedildi. 

AKBANK’IN AÇIKLAMASI 

Akbank’tan yapılan açıklama şöyle: 

06.07.2021 tarihinde başlayan ve bankamız ana bilgisayarındaki teknik meseleden kaynaklanan kesintiler sürmektedir. Müşterilerimize hizmet verdiğimiz tüm kanallarımız bu meseleden etkilenmektedir. İlgili ünitelerimiz ve teknoloji iş ortaklarımız tahlil için çalışmalarına devam etmektedir.

‘SİBER TAARRUZ DEĞİL,  GÜVENLİK SORUNU YOK’

Durumun siber ataktan kaynaklandığına dair internet ve toplumsal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ait rastgele bir güvenlik sorunu bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben süreçlerimiz devam edecektir.

Müşterilerimiz, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız tedbirlere Akbank.com’dan ulaşılabilirler.

Bu müddet zarfında hizmetlerimizde yaşanan aksaklıklar için özür diliyoruz.

Mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız tedbirler;

06.07.2021 tarihinde başlayan ve devam eden bankamız ana bilgisayarındaki teknik meseleden kaynaklanan kesintiler ile ilgili olarak;

  • Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenmiştir.
  • Kredi vadesi yahut taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir.
  • Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili rastgele bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.
  • Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir süreç yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Gelişmelere paralel olarak ek tedbirler alınacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı