Haberler

AirPods Max, Terleme Sıkıntısıyla Gündemde

Twitter, Reddit ve Apple forumlarındaki birden fazla kullanıcı, AirPods Max kulaklıkların içinde su damlacıklarının oluşmasından şikayet ediyor, fakat daha kaygı verici durum ise, bu damlacıklar kulaklığın donanım aksamına ziyan verebilme ihtimali.

AirPods Max Terleme

AirPods Max Terleme

Sorun, 30 dakikadan bir saate kadar uzatılmış kullanımda ortaya çıkıyor ve ses şoförünün paslanması yahut kısa devre yapmasından korkuluyor. Bu ortada şunu belirtelim, kulaklık suya dayanıklılık üzere bir derecelendirmeye de sahip değil. Sorun, kapların alüminyum yapısından kaynaklanıyor olabilir. Metal muhtemelen ısı iletkenliği düşük olan plastiğe kıyasla yoğuşmayı teşvik ediyor ve sonuç olarak damlacıklar ortaya çıkıyor.

Apple ise şu ana kadar sorunu kabul etmedi ve kulaklığın donanımı rastgele bir halde hasar görürse fiyatlı bir tamirat olacak üzere görünüyor. AirPods Max şu anda birtakım yerlerde stoklarda yok. Bu nedenle yaşanan olaylar sizi kulaklığı aldırtmaktan vazgeçirdiyse, ilerleyen süreçlerde durumun nasıl olacağını görmek için birkaç ay beklemek daha yanlışsız olabilir. Çünkü Apple’ın hususla alakalı yapacağı atılımları beklemekte yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı