Haberler

Adobe Premiere Pro, Sahne Düzenleme Algılama Yeteneği Kazandı

Adobe tarafından görüntü düzenleme uygulaması Premiere Pro için kıymetli yenilikler sunuldu. Premiere Pro yenilikleri ortasında Sahne Düzenleme Algılama, yayıncılar için HDR ve Süratli Dışa Aktarma seçeneği öne çıkıyor.

Adobe, Creative Cloud bünyesindeki uygulamanın görüntü düzenleme iş akışlarını daha da kolay hale getirmesini hedeflediklerinin altını çiziyor. Sunulan değişiklikler de bu maksadı destekleme emeli taşıyor.

Adobe Premiere Pro Yenilikleri

Sahne Düzenleme Algılama özelliği Adobe Sensei sayesinde editörlerin evvelce düzenlenmiş görüntüdeki kesmeleri daha süratli ve daha hakikat bir halde bulmasını sağlıyor. Bu özellik, kullanıcıların tek tek çekimlere efektler uygulayabilmesi ve evvelden oluşturulmuş içeriği süratli ve verimli bir halde tekrar düzenleyebilmesi için kesmeler ve işaretleyiciler de ekleyebiliyor.

Yayıncılar için HDR ise kullanıcıların otomatik renk dönüştürme, HDR kapsam takviyesi, yanlış meta datalar için renk alanı geçersiz kılmaları ve Apple ProRes ve Sony XAVC Intra formatları için tam renk idaresi dahil olmak üzere çağdaş HDR yayını için Rec2100 HLG HDR‘de programlama yapmasına imkan tanıyor.

Son olarak Süratli Dışa Aktarma (genel Beta’da), Premiere Pro’daki başlık çubuğundan en tanınan ve sık kullanılan dışa aktarma ayarlarına kolay erişim sağlıyor. Düzenleyiciler, varsayılan yüksek kaliteli H.264 çıktısını eşleşen Kaynak Ayarları ile kullanabiliyor yahut dışa aktarılan evraklarınızın boyutunu azaltmanıza imkan tanıyan kısa bir H.264 ön ayarları listesinden seçim yapılabiliyor.

Yeni sürüme Creative Cloud uygulaması üzerinden çabucak erişebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı