Android

8 Yıllık Samsung Galaxy Gear İçin Dayanak Sona Eriyor

Samsung tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen kameralı akıllı saat Galaxy Gear için Android uygulama takviyesi devam ediyordu. Sonunda bu eser için Galaxy Store servislerinin 5 Ağustos 2021 tarihinden itibaren sonlandırılacağı duyuruldu.

Samsung, Sammobile’ın haberine nazaran Galaxy Gear sahiplerine Galaxy Store uygulamalarını almaya devam etmek için saatlerini Tizen’e güncellemeleri gerektiğini söyledi. Bu ortada Samsung, Tizen güncellemesini birinci olarak 2014 yılında yayınlamıştı. Yani bu geçiş için şimdiye kadar kullanıcılara çokça vakit tanındı.

Öteki taraftan Samsung, birinci Wear OS saatini tanıtmaya hazırlanıyor. Samsung, Tizen’i Wear OS lehine bıraktığı için Galaxy Gear’ınızı Tizen’e güncellemeniz gerekli. Bu manada eski bir işletim sistemini bir diğeriyle değiştirmiş olacaksınız.

Bu bildirimin pek çok kişiyi ilgilendirmeyeceğini de söyleyebiliriz. Birçok Galaxy Gear sahibi büyük ihtimalle çoktan daha yeni aygıtlara geçti. Hatta bu kullanıcıların birden fazla yıllar evvel Tizen’e güncelleme yapmış da olabilir.

Yeniden de Samsung’un bu kararı şaşırtan. Bu, sadece Samsung’un sekiz yıl sonra temel uygulama takviyesine bağlı olduğunu göstermekle kalmıyor, tıpkı vakitte Galaxy Gear’da Android kullanan ve Samsung’un bir ikaz vermek zorunda hissettiği kâfi sayıda insan olduğunu gösteriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı