Haberler

2021 Model Google Nest Hub Duyuruldu

Google tarafından ikinci jenerasyon Nest Hub modeli duyuruldu. 2021 Google Nest Hub iki yeni anahtar özelliği ile öne çıkıyor. Bunlardan birincisi daha yeterli ses kalitesi. Eser birebir ses teknolojisini kullansa da yüzde 50 daha fazla bas sunuyor. Süratli Hareketler özelliği sayesindeyse ekranın önünde elinizi havada hareket ettirerek içerikleri duraklatıp oynatabiliyorsunuz.

Başka bir kıymetli özellik ise uyku takibi. Birçok uyku takibi eseri akıllı saat üzere giyilebilirlerken, bu eserde akıllı ekran teknolojisi kullanılıyor. Uyku Algılama olarak isimlendiriliyor ve Hareket Algılama kullanıyor. Google Pixel 4 serisinde de müzikleri atlamak yahut telefon görüşmelerini sessize almak için elinizi sallama vb. şeyler yapmanıza müsaade veren Hareket Algılama artık de Nest Hub’a gelmiş. Öte yandan, teknoloji bu eserde farklı bir kullanıma sahip ve ekrana en yakın kişinin uykusunu hareket ile nefes almaya dayalı olarak tahlil ediyor. Ek olarak öksürdüğünüz, horladığınızı ve gibisi durumlar da not alınıyor ve sıcaklık değişikliklerini algılanıyor. Özcesi teknoloji, kameraya en yakın uyuyan kişinin nasıl uyuduğunun bütün bir fotoğrafını çizmek için tüm sistemi kullanıyor. Daha sonra Google’a nasıl uyuduğunuzu sormanız yahut Google Fit‘e bakmanız da mümkün. Ayrıyeten, daha âlâ bir gece uykusu için teklifler de sunulmakta.

Berbat haberse Uyku Algılama’nın fiyatsız olmaması. Google özelliğin ne kadarlık bir fiyata sahip olacağını detaylandırmıyor. Yalnızca gelecek yıla kadar ikinci jenerasyon Nest Hub’da fiyatsız bir ön izleme sunulacak.

Yeni Nest Hub tebeşir, füzen, kum ve sis olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine sahip. Fiyatı ise yaklaşık 100 dolar olarak belirlenmiş durumda. Eser ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, Fransa ve Avustralya’dan ön sipariş verilebiliyor. Ülkemize ise tekrar uğramayacağını varsayım edebiliriz.

Wear OS Google Asistan özelliğinin aylardır çalışmadığını da hatırlatalım.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı